Kleksomania2019 PLAKATW najbliższy czwartek, 28 listopada br. poznamy zwycięzców tegorocznego konkursu KLEKSOMANIA  i dowiemy się, kto zostanie Kleksomaniakiem 2019 roku

Cztery drużyny, które uzyskały największą liczbę punktów w pierwszym etapie Konkursu, zmierzą się w finale, który odbędzie się 28 listopada o godz. 9.30 w sali im. Janusza Koniusza, al. Wojska Polskiego 9.

Zespoły będą miały do wykonania zadania otwarte sprawdzające wiedzę ogólną uczestników w kontekście treści książki "Akademia Pana Kleksa", a także konkurencje sportowe, zręcznościowe i zabawowe - związane z tematem konkursu.
W pierwszym etapie konkursu, który odbył się 14 listopada, uczestniczyło 20 drużyn, składających się z uczniów kl. 4-5 szkół podstawowych z województwa lubuskiego.

W finale wezmą udział następujące drużyny:

- Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czerwieńsku w składzie: Sylwia Łęczycka, Nicola Malerowicz, Magdalena Siwińska 
- Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze w składzie: Aleksandra Kielar, Mikołaj Otto, Juliusz Urbanowski 
- Drużyna z Zespołu Edukacyjnego nr 5 w Ochli w składzie: Sara Prodous, Anna Mierkiewicz, Zofia Pilarczyk 
- Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze w składzie: Liwia Galek, Franciszek Sulikowski, Bartosz Regulski 

Każda z drużyn może na drugi etap przybyć z kibicami, którzy swoim dopingiem będą mogli zdobyć dodatkowe punkty dla drużyny.

Organizatorem Konkursu jest Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży - Biblioteka Pana Kleksa. Konkurs zrealizowano przy pomocy finansowej Instytutu Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.