Zdjecie prof.Pilarczyk noweWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim mają zaszczyt zaprosić na Jubileusz 80. urodzin prof. Franciszka Pilarczyka.

Uroczystości jubileuszowe odbędą się 18 listopada 2019 r. o godz. 17.00 w sali im. Janusza Koniusza Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.

Spotkanie będzie formą uhonorowania wieloletniej pracy i dorobku Profesora, a także okazją do spotkania z przyjaciółmi, byłymi oraz obecnymi studentami i współpracownikami.

Wydarzenie ma charakter otwarty, zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Prof. dr hab. Franciszek Pilarczyk jest doskonale znany zielonogórskiemu środowisku akademickiemu i bibliotekarskiemu. Jako bibliolog i historyk książki był przez dziesięciolecia obecny w kształtowaniu tożsamości naukowej wielu badaczy. W latach 1972-1991 i 1995-1998 pełnił funkcję dyrektora Biblioteki Głównej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, natomiast w okresie 1975-1986 kierował Zakładem Bibliotekoznawstwa tejże WSP. Autor wielu publikacji naukowych, poruszających problematykę ikonografii i emblematyki staropolskiej, związków słowa i obrazu w dawnej książce oraz dziejów książki i bibliotek północnego Śląska. Obecnie jest profesorem Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. 

 

Zaproszenie

prof. Pilarczyk Zaproszenieprof. Pilarczyk Zaproszenie1

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.