69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE

Znamy zwycięzców eliminacji lubuskich 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego!

Podczas gali finałowej eliminacji wojewódzkich 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego poznaliśmy nazwiska laureatów tegorocznego przeglądu. Zapraszamy do zapoznania się wynikami:

Protokół z posiedzenia Jury

69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE za nami. Galę przygotował jeden z jurorów, Gustaw Puchała, za co serdecznie dziękujemy.
Oczywiście mamy już werdykt!

Jury w składzie: Adrianna Mańczak-Rogoża, Piotr Dehr, Roman Krzywotulski, Gustaw Puchała po wysłuchaniu i obejrzeniu 20. Uczestników turnieju recytatorskiego (w tym 14. w kategorii szkolnej i 6. w kategorii osób dorosłych), 9. uczestników turnieju poezji śpiewanej, jednej prezentacji w turnieju teatrów jednego aktora i jednej prezentacji w turnieju wywiedzionego ze słowa, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W turnieju recytatorskim
w kategorii młodzież szkolna:
I nagroda - Zuzanna Golec
II nagroda - Kacper Strzygocki
dwie równorzędne III nagrody - Julia Mrozek, Rastyslav Puhach
Wyróżnienia: Alicja Pytel, Leon Siatecki, Sebastian Zuk
w kategorii dorosłych:
I nagroda - Waldemer Dybalski
II nagroda - Maria Mędryk
dwie równorzędne III nagrody - Urszula Golec, Emilia Lipińska,
Wyróżnienia:

Agnieszka Jodłowska Monika Miłosz w turnieju wywiedzione ze słowa Tytuł Laureata otrzymuje: Karolina Pożoga

W turnieju teatrów jednego aktora Tytuł Laureata otrzymuje: Julia Kaup

W turnieju poezji śpiewanej Tytuł Laureata:
I nagroda — Sebastian Żuk
II nagroda — Zuzanna Idzikowska
dwie równorzędne III nagrody — Julia Mrozek, Paulina Solska
Wyróżnienia: Oliwia Włodarska, Aleksandra Stachowiak

Do Przeglądu Finałowego Teatrów Jednego Aktora, który odbędzie się w dniach 12 - 15 czerwca 2024 r. w Słupsku nominacje otrzymuje Julia Kaup.

Do Przeglądu Finałowego turniejów recytatorskiego i wywiedzionego ze słowa, który odbędzie się dniach 19 -22 czerwca 2024 r. w Ostrołęce z turnieju recytatorskiego nominacje otrzymują: Waldemer Dybalski, Maria Mędryk, Zuzanna Golec, Kacper Strzygocki.

Do Przeglądu Finałowego turnieju poezji śpiewanej, który odbędzie się 26-29 czerwca 2024 r. we Włocławku nominacje otrzymuje: Sebastian Żuk.

Nominacje do kwalifikacji w drodze konkursu nagrań otrzymują: Zuzanna Idzikowska, Julia Mrozek, Paulina Solska.

Dodatkowo Nagrodę Publiczności otrzymuje Szymon Miliński.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnym etapie.

438118346_839296001560499_3608602993788637140_n 439986358_839295978227168_6621696899076506768_n

okr-2024-afisz

17-18 maja 2024

69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
w roku Zbigniewa Herberta
pod auspicjami UNESCO
ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze wraz z Towarzystwem Kultury Teatralnej zapraszają na Eliminacje Wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 17-18 maja 2024 w Sali im. Janusza Koniusza WiMBP przy al. Wojska Polskiego 9 w Zielonej Górze.

Patronem tegorocznej edycji Konkursu jest znakomity pisarz Zbigniew Herbert, którego 100-lecie urodzin przypada na rok 2024, organizowane pod auspicjami UNESCO.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych. Organizowany będzie w czterech kategoriach:

· recytacja (w dwóch grupach wiekowych: młodzież ze szkół ponadpodstawowych; dorośli)

· wywiedzione ze słowa

· poezja śpiewana

· teatr jednego aktora

To w nich zaprezentują się najlepsi uczestnicy eliminacji powiatowych.

Do udziału w eliminacjach wojewódzkich Konkursu zgłoszono 36 osób:

- recytacja - 22

- wywiedzione ze słowa – 1

- poezja śpiewana – 11

- teatr jednego aktora - 2

Zadaniem eliminacji wojewódzkich jest wyłonienie najlepszych wykonawców w województwie lubuskim i zgłoszenie ich udziału w przeglądzie ogólnopolskim, który odbędzie się w Ostrołęce (recytacja i wywiedzione ze słowa), Słupsku (teatr jednego aktora) i Włocławku (poezja śpiewana).

Uczestników oceniać będzie jury w składzie: Piotr Dehr, Gustaw Puchała, Adrianna Mańczak-Rogoża i Roman Krzywotulski.

Prezentacje uczestników odbędą się w piątek, 17 maja od godz. 10.00, natomiast w sobotę 18 maja o godz. 12.00 podczas uroczystej gali poznamy laureatów szczebla wojewódzkiego.

Przegląd ma charakter otwarty – zainteresowanych zapraszamy do oglądania.

W trakcie przesłuchań będzie także możliwość zagłosowania na swojego ulubionego wykonawcę i wygranie nagrody.

Warto wspomnieć, że to w tym Konkursie swoje pierwsze kroki stawiali m.in. Janusz Gajos, Gabriela Muskała, Magdalena Różdżka, czy Marcin Bosak.

Organizatorzy 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego:
Towarzystwo Kultury Teatralnej

Patronat Honorowy:
Marszałek Województwa Lubuskiego
Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego

Partnerzy:
Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
Legimi S.A.

Konkurs dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

ul. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra

Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie