Tydzień bibliotek ph.: Biblioteka – miejsce na czasie

Tydzień bibliotek ph.: Biblioteka – miejsce na czasie.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Oddziału oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja, której celem jest promocja czytelnictwa. Koncepcją programu jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz podwyższenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Od kilku lat termin Programu jest stały i rozpoczyna go obchodzony 8 maja Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Akcja trwa do 15 maja. W tym czasie biblioteki zapraszają swoich czytelników na szereg specjalnie przygotowanych, atrakcyjnych, okolicznościowych wydarzeń: konferencji, spotkań autorskich, promocji książek, spektakli, wieczorów literackich, projekcji filmowych, pokazów, konkursów czy warsztatów.

Zadanie dofinansowane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Wartość dotacji: 5 000,00

logotyp-lubuskie-warte-zachodu_corel-9-_1_