Kozzi Gangsta Festiwal

Kozzi Gangsta Festiwal

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze wraz z Zielonogórskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku zapraszają na Kozzi Gangsta Festiwal, który jest częścią  9(12). Festiwal Filmu, Teatru i Książki Kozzi Pieczka Chęciński.

Na program całego Festiwalu składają się nietuzinkowe wydarzenia, które połączone są wspólną linią programowąfilm/teatr-aktor-książka i ich związki. Festiwal to przegląd polskich filmów sensacyjnych i obyczajowych (konkurujących o nagrody KLAPS 2023) oraz środkowoeuropejskich ułożonych w sekcje filmowe, spotkania z gośćmi festiwalowymi (aktorami/reżyserami/krytykami) oraz z książką filmową/ teatralną i ich bohaterami – aktorami, prezentacje współczesnych monodramów, spektakli i recitali polskich artystów. Festiwal to także wydarzenia uzupełniające: koncerty, imprezy dla dzieci i rodziców.

W ramach oferty przygotowane zostaną:

Zielonogórskie Konotacje, czyli artystyczne spotkania/monodramy/spektakle/ panele wspomnieniowe z twórcami/artystami, którzy urodzili się/mieszkali/pracowali w Zielonej Górze/Lubuskim lub związani byli pracą artystyczną w pewnym okresie swojego życia z regionem.
Bohaterem tegorocznych Zielonogórskich Konotacji jest reżyserka Małgorzata Bogajewska, obecnie dyrektor Teatru Ludowego w Nowej Hucie.

Pokaz dwóch filmów:

1. "Wyrwa", reż. Bartosz Konopka
2. "Masz ci los", reż. Mateusz Głowacki

 

Zadanie współfinansowane ze  środków Urzędu Miasta Zielona Góra w kwocie 10 000 zł


Aktualne informacje na:

http://www.festiwal.norwid.net.pl/

https://www.facebook.com/festiwalzgora/

 

logotyp-1

 


Drukuj