Z książką na leżaku 2022

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze otrzymała dofinansowanie z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury na realizację akcji pn. "Z książką na leżaku" w ramach Lata Muz Wszelakich.

Na pierwsze spotkanie autorskie zapraszamy 14 lipca br. o godz. 18.00 do patio Biblioteki Norwida. Naszym gościem będzie zielonogórzanka Barbara Wysoczańska, autorka bestellerów książkowych "Narzeczona nazisty" i "Siła kobiet", laureatka plebiscytów dwóch serwisów Lubimyczytac.pl i Allegro w kategorii Debiut roku 2021 za książkę "Narzeczona nazisty".

Drugie spotkanie odbędzie się 21 lipca br. o godz. 18.00. Bibliotekę Norwida odwiedzi Aleksandra Radomska, blogerka z podłódzkiego Niewiadowa, autorka bloga i książki pod tym samym tytułem "Mam wątpliwość". Jej blog na FB zgromadził 256 tysięcy obserwujących. Aleksandra Radomska od 2019 roku zajmuje się także stand-upem.

4 sierpnia br. o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne literackie popołudnie. Nasi czytelnicy i miłośnicy sensacji spotkają się z Krzysztofem Koziołkiem, nowosolaninem, pisarzem, dziennikarzem, autorem kilkunastu powieści sensacyjno-kryminalnych, dwóch kryminałów retro i thrillera górskiego.

Tegoroczny cykl zakończymy 25 sierpnia o godz. 18.00 spotkaniem z Michałem Ogórkiem – dziennikarzem, felietonistą, satyrykiem, autorem książek m.in. "Przewodnik po Polsce", "Najlepszy Ogórek, czyli kalendarz na każdy rok", "Urok lat minionych", "Poczet królów polskich". W rankingu najlepszych felietonistów miesięcznika „Press” został sklasyfikowany jako drugie „najostrzejsze pióro w Polsce”. Autor cotygodniowych felietonów "Ogórek na weekend" w „GW” oraz "Ogórek pod szkłem" w „Gazecie Telewizyjnej”.

Podczas spotkań możliwy będzie zakup książek i uzyskanie dedykacji zaproszonych gości!

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny!

Projekt współfinansowany ze środków Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, w ramach projektu Lato Muz Wszelakich.

Wartość dotacji: 10 000 zł

Image

Drukuj