#detektywinauki

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze otrzymała dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI.

#detektywinauki to cykl spotkań i warsztatów dla dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat, mający na celu wypromowanie wśród dzieci i młodzieży literatury popularnonaukowej, zachęcenie ich do nauki programowania, a także poprzez zabawę i kreatywne spędzenie czasu w Bibliotece sprawi, że instytucja ta zaistnieje w świadomości uczniów jako miejsce nauki, pasji i rozwoju. Projekt obejmuje 48 spotkań warsztatowych w trzech blokach tematycznych: Pasja nauki, Robotonauka, Magia nauki. Częścią składową zadania jest Konkurs na projekt karty książki popularnonaukowej, który zakończy się wystawą i wernisażem, na którym gościem będzie ilustrator książek popularnonaukowych dla dzieci i młodzieży. Projekt zakończy spotkanie podsumowujące z uczestnikami warsztatów i spotkań, na którym zaproszony iluzjonista/magik pokaże, że nauka to prawdziwa „magia”.

Wartość dofinansowania: 18 405 zł

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

 

05_znak_uproszczony_kolor_biale_tlo_cmyk_1

 


Drukuj